ctvision.pl cloud monitoring nagrywanie monitoringu w chmurze ctvision

Monitoring wizyjny.

Zdecydowana większość osób mniej lub bardziej zainteresowanych systemami zabezpieczeń wie co to jest monitoring i zna podstawy jego działania. Chyba każdy wie, że kamera monitoringu przekazuje obraz do rejestratora, ten z kolei nagrywa obraz na zainstalowanym dysku twardym. Zasada ta w teorii jest bardzo prosta i nie stanowi dla nikogo zagadnienia z cyklu wiedzy tajemnej.

Niestety potencjalni złodzieje, włamywacze oraz inne osoby o złych zamiarach również to wiedzą. Często zdarz się, że obraz z monitoringu nie jest możliwy do odczytania, ponieważ sprawca np. włamania ukradł również rejestrator z dyskiem twardym i zapisem.

Sytuacje takie nie są rzadkością i mogą spotkać każdego z nas. Wystarczy jedynie chwila aby stracić poza swoim mieniem również narzędzie, które miało nas chronić.

Zdalny zapis nagrań monitoringu.

Abu uniknąć opisanych sytuacji utraty nagrań z monitoringu, możemy próbować ukryć rejestrator w niedostępnym miejscu lub pójść o krok dalej i zainwestować w cyfryzację.

Krok dalej – czyli uruchomienie zdalnego zapisu z naszego monitoringu w strzeżonej i niedostępnej serwerowni. Serwerownia ta może być oddalona od naszej nadzorowanej nieruchomości nawet setki kilometrów. Cloud monitoring to zdalny zapis obraz z monitoringu – bezpieczny backup, a odległość w tym przypadku nie ma znaczenia.

Cloud monitoring.

Cloud monitoring polega na zdalnym zapisie obrazu z kamer naszego monitoringu w czasie rzeczywistym, zapis odbywa się za pomocą sieci Internet oraz poprzez dedykowane oprogramowanie.

Rejestrator monitoringu Waszego systemu zapisuje obraz z kamer na swoim dysku, a równolegle nasz serwer znajdujący się w bezpiecznym miejscu wykonuje kopię zapasową nagrań. Serwer natychmiast pobiera nagrania oraz zapisuje je na swoim dysku twardym.

W przypadku awarii dysku HDD znajdującego się w Waszym rejestratorze nasz serwer z powodzeniem będzie pobierał i zapisywał nagrania. W zasadzie korzystając z Cloud Monitoringu nie musicie mieć zainstalowanego dysku w swoim rejestratorze, nasz serwer aby zapisywać nagrania nie potrzebuje w Waszym urządzeniu nośnika danych, a jedynie nieprzerwalnego dostępu do Internetu.

Wymagania techniczne Cloud Monitoringu.

Aby uruchomić usługę zdalnego zapisu nagrań monitoringu – Cloud Monitoring wystarczy, że będziecie posiadać rejestrator ze stałym dostępem do Internetu i przepustowością łącza minimum 10Kb. Cloud Monitoring z łatwością działa na sieciach radiowego Internetu lub LTE.

Poza rejestratorem monitoringu z dostępem do Internetu niczego innego nie musisz posiadać.

Magazynowanie nagrań.

Długość magazynowanych nagrań zależy od w wykupionej przestrzeni dyskowej. Minimalna pakiet przestrzeni dyskowej wynosi 1TB, natomiast maksymalna przestrzeń dyskowa nie jest określona. Z powodzeniem możesz wykupić magazyn danych nawet na kilkadziesiąt TB.

Poza elastycznym wyborem ilości miejsca magazynowego posiadasz również swobodę w ilości kamer. Wykupiona przestrzeń dyskowa dotyczy jednego rejestratora bez znaczenia ile obsługuje kamer, może to być rejestrator z 4 kamerami jak również z 64 kamerami.

Jedyna różnica to oczywiście im więcej kamer, tym więcej zapisywanych danych i analogicznie szybsze zapełnienie przestrzeni dyskowej.

Uruchomienie usługi Cloud Monitoringu.

Uruchomienie Cloud Monitoringu odbywa się zdalnie po przekazaniu programiście kilku niezbędnych danych jak np. adres IP i dane dostępowe. Uruchomienie jest bezpłatne i trwa zazwyczaj około 1 godziny.

Po uruchomieniu usługi w cyklu całodobowym masz dostęp do magazynowanych nagrań, możesz również rozszerzać lub zmniejszać wykupiony pakiet przestrzeni dyskowej.

Comments are closed